Cele: Ścieżka kariery – Sięgnij gwiazd

„Sięgnij gwiazd”, sięgnij po więcej
„Patrz na przeszkody na Twojej drodze jak na schody do Gwiazd”. Denis Waitley

Celem coachingu kariery jest zmiana pracy, zmiana kariery, znalezienie pracy, awans w ramach dotychczasowej firmy lub organizacji itp.

A jest nad czym pracować, bo według amerykańskich badań człowiek w ciągu życia zmieni średnio 5–7 razy karierę (nie mylić ze zmianą pracy).
Sięgnij po więcej, po twój wymarzony cel pracy-kariery – sięgnij po twoją „gwiazdę” i bądź gwiazdą w tym co robisz, wykonując swoją pracę-zawód najlepiej jak potrafisz i z pasją. Zapewniam cię, możesz to zrobić.

Czy kochasz swoją pracę, czy ją tolerujesz?

Jak często zdarza ci się ból głowy lub żołądka na myśl o pójściu do pracy? Wstajesz rano zmęczony, z obawą, co przyniesie kolejny dzień, czy twój przełożony będzie w dobrym nastroju i nie oberwie ci się za to, że nie wykonałeś w 100% planu sprzedaży lub nie zrobiłeś raportu/ projektu na czas? Może obawiasz się, że znów musisz spotkać się z kolegami
z pracy, którzy zarzucają cię pytaniami i próbują oceniać twoje wyniki lub styl życia? Może nawet obawiasz się z nimi rozmawiać, by znowu nie doszło do wymiany zdań, kłótni i sporów, bo co pomyśli sobie szef, jeśli nie będziecie potrafili się porozumieć? Może czujesz
się winny lub bezradny? Masz trudności z komunikacją w relacjach z niektórymi osobami w środowisku pracy, jakby każde z was mówiło innym językiem lub próbowało udowodnić sobie wzajemnie, kto ma rację, zamiast porozumieć się i wypracować wspólne rozwiązanie
problemu? Czujesz się zestresowany, spięty i zmęczony, najchętniej nie wracałbyś do pracy i chciałbyś, by weekend trwał znacznie dłużej?

Być może nie wiesz, jak zmienić tę sytuację, lub obawiasz się, że nie znajdziesz lepszej pracy i przez kolejne lata będziesz musiał tkwić w tym samym środowisku, bo przecież masz rachunki i kredyty do opłacenia. Wolisz pewne pieniądze, choć niewielkie, niż ryzyko sięgnięcia po coś więcej, po coś, co lubiłbyś robić, przebywając w środowisku, w którym czułbyś się świetnie, doceniany i lubiany. Wracasz do domu smutny, niezadowolony i przenosisz atmosferę z pracy na relacje rodzinne i partnerskie. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wyjść z tej sytuacji, jak zyskać nową pracę lub nową karierę? Czego chcesz więcej w twoim życiu zawodowym i karierze, w życiu osobistym? Jak
wyglądałaby twoja kariera-praca, gdybyś był spełniony? Jakie przekonania przeszkadzają ci w zrobieniu kariery takiej, jakiej pragniesz? Jak coaching osobisty i kariery może być pomocny w wyborze kariery dla Ciebie?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie:
Co kochałbyś robić, gdyby pieniądze nie miały znaczenia?
Z badań wynika, że ponad 80% ludzi NIE wykonuje swojej pracy z pasją. Oznacza to, że zaledwie niewielka liczba osób robi to, co kocha w swoim życiu, pozostali męczą się w swojej pracy. Zachęcam cię do zastanowienia się i uzupełnienia następującego zdania:
Kiedy moje życie jest idealne, jestem…
Miejsce na twoją odpowiedź: . . .

Fragment z książki PRZYCIĄGNIJ SUKCESY Z PASJĄ Agnieszki Przybysz – publikacja za zgodą autorki. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ćwiczenie Cele wizualizacja: Sięgnij Gwiazd praktykuj sekret dostępne: tutaj >>>

Powiedz, gdzie wysłać bezpłatnie fragment Kobieca Moc
i Checklist 10 Kobiecych Mocy, by Mieć Życie, które Pokochasz.

oraz Moc Inspiracji: Wspaniałe Relacje, Miłość, Kariera lub Biznes z Pasją               Twoje dane są w 100% poufne

Copyright od © 2005r. Agnieszka Przybysz, Coaching Institute, Europe

Wpisy umieszczone na blog objęte są prawem autorskim. Żaden tekst NIE może być powielany bez pisemnej zgody autorki. Media są monitorowane. Jeśli chcesz umieścić teksty na swoim blog skontaktuj się z autorką Kontakt. W przypadku gdy chcesz zacytować krótki fragment tekstu dodaj do niego proszę adnotację: Autorką tekstu jest Agnieszka Przybysz. Polityka Prywatności
| Regulamin | Zaproponuj pomysły | Pomoc


Profesjonalny Mentor Coach, Ekspert Budowania Relacji / Empower Women Expert Harmonijne relacje, milosc i kariera, biznes z pasja, radosc zycia dla przedsiebiorczych kobiet, gotowych do osiagania sukcesow, na ktore zasluguja.