Powiedz, gdzie wysłać bezpłatnie fragment Miłość & Pieniądze
i audio 3 Błędy w relacji z Pieniędzmi i Jak ich Unikać

oraz Moc Inspiracji: Wspaniałe Relacje, Miłość, Kariera lub Biznes z Pasją               Twoje dane są w 100% poufne


BĄDŹ W KONTAKCIE Z AGNIESZKĄ!
facebook twitter pinterest
instagram linkedin rss youtube


20 lutego 2021

Jak medytować, by osiągnąć największe korzyści z medytacji serca.

Już od dawna wiadomo, że medytacja ma moc uzdrawiania – potwierdzają to naukowe badania, dlatego tak często polecane są techniki medytacji w życiu osobistym, by uwolnić stres i napięcie, a tym samym pomóc uleczyć ciało, a także w środowisku pracy. Medytacja w pracy zwiększa kreatywność, w firmach nawet tworzono specjalne pokoje do medytacji albo codzienny wspólny rytuał medytacji, by pracownicy mogli sięgnąć swoich większych możliwości, rozwiązując palące problemy i tym samym zwiększyć swoją kreatywność i efektywność. Pamiętam jak byłam proszona do firmy z branży finansowej, by pokazać pracownikom i menadżerom moc medytacji serce – robiliśmy wspólnie to ćwiczenie.

Kiedy czujesz niepokój, lęk, złość, gniew, bunt, rozdrażnienie, zagubienie, niepewność jutra, a Twoje emocje „szaleją”, wręcz czujesz fizyczny dyskomfort, a nawet ból w sercu lub w żołądku – to znak, że Twoje ciało potrzebuje wyciszenia, nabrania dystansu do świata i zdrowego odpoczynku od gonitwy myśli i chaosu emocji.

Wtedy cudownym lekarstwem okazuje się medytacja, znana od wieków.

Czym jest medytacja

Medytacja jest prostą techniką oddechową, która przynosi relaks i ukojenie, spokój umysłu, serca i ciała. Medytacja często przynosi uzdrawiające efekty doświadczyło tego wiele osób stosując Medytację Kolorami – wydaną w 2009r. >>> możliwe efekty od 2005r., takie jak pomoc w depresji, stanach napięcia nerwowego, pozbycie się stresu itd..

Pomaga uleczyć negatywne emocje i wspomnienia, daje uczucie spokoju, miłości i wdzięczności. Medytacja nie wymaga żadnej pracy na planie umysłu, wystarczy skupić się na oddechu i nie przywiązywać wagi do myśli, które przychodzą.

Myśli będą przychodzić, bo jesteś z natury istotą myślącą, zatem, wystarczy po prostu ich nie rozwijać i nie dawać im emocjonalnego znaczenia. (więcej w kolejnych krokach medytacji poniżej).

Korzyści medytacji:

Medytacja jest też wspaniałym sposobem na zmniejszenie stresu, relaks i budowanie lepszych relacji.
Taką właśnie medytację przygotowałam dla Ciebie na wideo, medytacja SERCE HeartFlow z Przyciągnij Miłość – pierwsze wydanie 2008r.- Sięgnij Gwiazd.

Jak odróżnić prawdziwą medytację od manipulacji:


od @ min 4.30 ćwiczenie Serce – Medytacja SERCA

1) W czystej medytacji autentycznie czuć przepływ i pozytywne emocje – sięgamy do Źródła stworzenia nazywam to: Bóg, Wszechświat, a nie niewiadomo jakiego źródła …
Uwaga: energie manipulacyjne mogą wyglądać równie pięknie jak Rusałka …

2) Nie poczujesz czystych Emocji miłości i wdzięczności.

3) Zastanów się do kogo się zwracasz o spełnienie Twoich gorących intencji, podczas medytacji. {jakie są tego konsekwencje – o tym mówię na początku wideo}

4) Czy wiesz, że muzyka i dźwięk też ma zakodowaną energię, pytanie jaki program ma zakodowany? Kto i co chce byś uczynił. Łatwo to sprawdzić…

Zanim coś stworzę (pomysł, medytację, warsztat online) nie czytam, nie studiuje innych osób, książek, ani naukowych badań. Potwierdzenia otrzymuję od uczestników przez doświadczenie.

Intencje w medytacji:

Medytacja może być doświadczeniem magicznym wręcz cudownym, to zależy jakie intencje sobie postawisz wchodząc w stan medytacji.
I moc Twojej intencji wyznacza kierunek medytacji i jej rodzaj jaki zastosujesz.

Rodzaje medytacji:

Istnieje wiele rodzajów medytacji:
Oto najbardziej popularne:
Medytacja w ciszy
Medytacja prowadzona może być podobna do wizualizacji
Medytacja z mantrami

Moją przygodę z medytacją zaczęłam w latach 90- tych, gdy podróżowałam po świecie na kursy rozwoju osobistego i pracy z energią. Tam też zetknęłam się m.in z praktyką medytacji w ciszy.

Na czym to polegało – w wielkim skrócie: ówczesna praktyka wyciszenia polegała w początkowym etapie na wpatrywaniu się w jeden punkt (na ścianie) przynajmniej 30 min – celem opróżniania umysłu z natrętnych myśli.

Właśnie wtedy po raz pierwszy, podczas podróży także odkryłam jak działa moc serca doświadczyłam tego empirycznie, gdy kolega poprosił mnie o przekaz energii z serca.

Medytacja krok po kroku jak się przygotować.

Krok 1

Znajdź spokojne miejsce, wycisz wszelkie destrukcje i telefony, zadbaj o to by nikt Ci nie przeszkadzał.

Pamiętam jak Marlena prowadząca kancelarię adwokacką, opowiadała mi, że aby zebrać myśli i wyciszyć się w ciągu dnia chętnie sięgała po 15 min medytację zamykała się w gabinecie, mówi – prosiłam, by mi nie przeszkadzać i włączam medytację kolorami czasem zachęcałam moją wspólniczkę, byśmy robiły to razem :).

Krok 2:

Usiądź wygodnie to może być zwykła pozycja siedząc na krześle lub fotelu, ważne by kręgosłup, plecy były wyprostowane, to ułatwia swobodny przepływ energii, a także by nie krzyżować rąk i nóg.

Może to być też pozycja leżąca, gdy zaczynasz dzień od medytacji lub go kończysz i robisz ją przed snem, wspaniale to wycisza organizm, pomaga się zrelaksować i lepiej zasnąć.
Pozycja tzw. „po turecku” może stanowić wyjątek.
Najlepiej spróbuj jaki sposób Ci najbardziej odpowiada.

Krok 3:

Zamknij oczy i zacznij swobodnie oddychać, biorąc na początek kilka głębokich wdechów i wydechów. Przynajmniej 3 głębsze wdechy i wydechy.

Krok 4:

Bardzo polecam, by wyobrazić sobie na początku jak wchodzisz pod biały słup świtała, który w symboliczny, a nawet magiczny sposób oczyszcza Twoje ciało z niepokoju i odcina strach z taką intencją możesz zacząć…

Postaw intencje na medytację, po prostu pomyśl sobie: moją intencją jest połączyć się z moim sercem, zyskać więcej spokoju lub otworzyć serce jeszcze bardziej na odczuwanie miłości lub podziękować komuś za jego/ jej dobre serce i pomoc.

W ćwiczeniu serce Relacje, intencją jest wysyłanie miłości i wdzięczności do kogoś bliskiego lub dowolnej osoby, bez oczekiwania wzajemności.
Co to oznacza, bez oczekiwania, że ta osoba uczyni to samo w Twoim kierunku, {czyli bez oczekiwania, że okaże Ci wzajemną miłość}.

To jest bezwarunkowy przekaz miłości, przy którym ty sam także zyskujesz wiele; spokoju, miłości i wdzięczności. Czyż to nie magiczne :) rozwiązanie.

Stosujemy wiele wariantów ćwiczenia medytacji SERCA – wiele efektów jej zastosowania opisałam w metodzie ABC Przyciągnij Miłość, Kobieca Moc i książkach, a także znalazłam w ostatnich latach naukowe dowody działania technologii SERCA, o tym więcej mówię na bezpłatnym master webinarze – doświadczysz cudownej autorskiej medytacji.

Krok 5

Wykonaj dalszą część prostej medytacji serce wg. opisu:

Ćwiczenie Serce – Heart Flow – relacje

Zamknij oczy, zrób trzy głębokie wdechy i wydechy, zrelaksuj się
i wyobraź sobie swojego partnera, przyjaciela, rodzica lub kogoś innego.
Za co jesteś wdzięczny tej osobie? Powiedz to w myślach. Jeśli potrafisz sobie wyobrażać obrazy, możesz zobaczyć tę osobę uśmiechniętą, kiedy mówisz do niej o tym, za co jesteś jej wdzięczny :)

Następnie dotknij ręką okolicy serca i przenieś te myśli na poziom serca (lub przenieś ten obraz, jeśli jesteś wzrokowcem). Następnie, z poziomu serca wyślij swoją intencją strumień miłości z twojego serca do tej osoby, mówiąc w myślach, za co jesteś jej wdzięczny. Poczuj lub zobacz strumień miłości emanujący z twojego serca lub ciepło na sercu.

To ćwiczenie może trwać zaledwie 2 minuty i jest bardzo efektywne. Pomogło poprawić relacje w wielu związkach i relacjach w procesie coachingu.

Możesz je stosować tyle razy, ile zechcesz, i tak często, jak zechcesz. Polecam szczególnie rano, zaraz po wstaniu z łóżka, kiedy jesteś rozluźniony, lub wieczorem przed snem.
Stosuj to ćwiczenie regularnie. {fragment z Przyciągnij Miłość, rozdział XI – pierwsze wydanie 2009r.}

Po zastosowaniu ćwiczenia Serce zawsze mam uśmiech na twarzy i świetne samopoczucie.
Relacje z dziećmi poprawiły się zdecydowanie. Po wykonaniu ćwiczenia Serce

Wykorzystanie tego sekretu przyniesie Ci wszystko, czego pragniesz w życiu dla dobra twojego i innych ludzi.

Otwórz powoli oczy i wróć tu i teraz, podziękuj.
W miarę praktyki tej medytacji poczujesz energię miłości i wdzięczności.

Dlaczego warto sięgać po medytację.

Im częściej praktykujesz medytację, tym doświadczasz w życiu większej harmonii i równowagi emocjonalnej oraz spokoju umysłu. Ponadto medytacja ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, a to z kolei korzystanie wpływa na zdrowie.

To ćwiczenie – medytacja serca pomaga uzdrawiać relacje i związki, poprawiać relacje międzyludzkie.

Zapraszam do doświadczenia wspólnych medytacji i aktywacji mocy w Kobieca Moc, które pomogą Ci podnieść poczucie wartości, wzmocnić Intuicję, dokonywać właściwych dla Ciebie wyborów i decyzji, poczuć się pięknie i atrakcyjnie w Twojej kobiecości, sięgnąć po obfitość i bogactwo i znacznie więcej? Mówię o technologii Serca i Energii Serca.

Napisz proszę poniżej i podziel się Twoimi doświadczeniami z medytacji, w czym Ci pomogła medytacja i jak się po niej czujesz.

Zapraszam dołącz na najbliższy bezpłatny master webinar MOC SERCA – MOC Miłości >>>, gdzie robimy medytacje i inne ćwiczenia na żywo – każde jest innne.

Jakie są Twoje refleksje po wykonaniu medytacji przedstawionych powyżej <3
Jakiej medytacji chciałbyś jeszcze doświadczyć, stworzyłam ponad 300 różnych ćwiczeń i medytacji.
z miłością i pasją,
Agnieszka PrzybyszAgnieszka Przybysz Pionierka coachingu, ekspert relacji, autorka książek m.in bestsellera Przyciągnij miłość – coaching relacji, Przyciągnij Sukcesy z Pasją, Kobieca MOC, Miłość & Pieniądze, które pomogły tysiącom Polaków w kraju i za granicą.

Praktyk biznesu, z sukcesami w sprzedaży i marketingu. Przeszła drogę rozwoju od konsultanta do zarządzania sprzedażą znanych marek. Z zamiłowania przedsiębiorca z pasją pomagania ludziom. Założycielka pierwszego w Polsce Coaching Institute. Posiada największe doświadczenie w branży coachingu w Polsce i zdumiewającą skuteczność autorskich metod i narzędzi, które pomagają skutecznie uczestnikom w ponad 11 krajach Europy. O czym świadczą liczne opinie uczestników programów m.in ABC Przyciągnij Miłość, Kobieca Moc, Biznes z Pasją, MIP system online. Widziana i słyszana w wielu mediach, m.in: TVP, TVN, Onet.Tv, Radio Kolor, Wprost, Sens, Radio Zet, Forbes, Polskie Radio. Więcej >>>Zostaw komentarz, zadaj pytanie:
ReferencjeWięcej opinii i referencji; coaching z Agnieszką Przybysz czytaj tutaj>>>Aktualności | Biznes z pasją | Coaching | coaching biznesowy | Coaching Cele | Coaching Miłość | Coaching pieniądze | Coaching Relacje | Coaching relacji | Coaching singli | Coaching warsztaty | Coaching Związki | Inspiracje | Kariera | Rozwój osobisty | Kobieca MOC | Kobiety Coaching | Kobiety przedsiębiorcze | Książki i publikacje | Media | Mentoring | Miłość | Miłość i Relacje | Miłość i Pieniądze | Pieniądze | prawo przyciągania | Prezenty | przedsiębiorcza kobieta | Przyciągnij Miłość System | Radio | sekret miłości | Skuteczne Cele | Skuteczny coaching | Spotkania z czytenikami | stres | Święta | Talenty | Trener rozwoju osobistegoTV | Uncategorized | Walentynki | warsztaty | warsztaty relacji | wdzięczność | wypalenie zawodowe | z korporacji do biznesu | Podróże z Pasją

Powiedz, gdzie wysłać bezpłatnie fragment Kobieca Moc
i Checklist 10 Kobiecych Mocy, by Mieć Życie, które Pokochasz.

oraz Moc Inspiracji: Wspaniałe Relacje, Miłość, Kariera lub Biznes z Pasją               Twoje dane są w 100% poufne

Copyright od © 2005r. Agnieszka Przybysz, Coaching Institute, Europe

Wpisy umieszczone na blog objęte są prawem autorskim. Żaden tekst NIE może być powielany bez pisemnej zgody autorki. Media są monitorowane. Jeśli chcesz umieścić teksty na swoim blog skontaktuj się z autorką Kontakt. W przypadku gdy chcesz zacytować krótki fragment tekstu dodaj do niego proszę adnotację: Autorką tekstu jest Agnieszka Przybysz. Polityka Prywatności
| Regulamin | Zaproponuj pomysły | Pomoc


Profesjonalny Mentor Coach, Ekspert Budowania Relacji / Empower Women Expert Harmonijne relacje, milosc i kariera, biznes z pasja, radosc zycia dla przedsiebiorczych kobiet, gotowych do osiagania sukcesow, na ktore zasluguja.